تماس با دکو طراح

بازسازی خانه

همه چیز در مورد بازسازی خانه

خانه و مسکن از جمله مهمترین فضاها در زندگی هر شخص محسوب می شود. خانه ای که در آن اقامت داریم، آرامش و رفاه را برای ما به ارمغان می آورد. پس بسیار مهم است که خانه ای که محل استراحت و آرامش ماست، به خوبی دیزاین و طراحی شده باشد. نکته ی دیگر در این باره، تنوع جویی انسان در بازه های طولانی می باشد. البته در اینکه انسان همواره در برابر تغییر مقاومت نشان می دهد، امر بدیهی است. اما گاه در سالیان متمادی انسان از یکنواختی محیط زندگی خود خسته می شود و به دنبال تغییر و تازه سازی فضا می رود. امروزه با توجه به قیمت ها و بازار اقتصادی پیش رو، تخریب و از نو ساختن خانه برای هر کسی سخت و دشوار شده است؛ به همین منظور بسیاری از افراد روی به بازسازی خانه ی خود می آورند.

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی، استفاده از شرکت های مجری بازسازی خانه، مناسب ترین گزینه محسوب می شوند. این شرکت ها با توجه به تخصصی که در این زمینه دارند، علاوه بر طراحی شکیل، هزینه های انجام شده را به حداقل می رسانند.

گام اول، ایده ی حرفه ای و تخصصی

معمولا در زمینه ی بازسازی منزل، خانه های قدیمی پیش قدم می شوند. این خانه ها با توجه به نقشه ی کلاسیک و کانسپت قدیمی که دارند، دیگر مورد پسند عصر حاضر واقع نمی شوند. به همین منظور نیاز است که دستخوش تغییرات اساسی بشوند.

برای نوسازی خانه، ابتدا بایستی نقشه ای دقیق به همراه جزییاتی که قرار است اتفاق بیفتند داشته باشیم. اینکه بخواهیم بدون ایده ای اقدام به بازسازی کنیم، علاوه بر اینکه خروجی قابل قبولی نخواهیم داشت، بلکه به علت عدم پیش بینی، هزینه های گزافی را متحمل خواهیم شد.

بازسازی و نوسازی خانه

نقشه و طراحی سه بعدی، قبل از اینکه کوچک‌ترین اقدامی صورت بگیرد، نما و جلوه ی نهایی فضا را به شما نشان خواهد داد. پس بعد از طراحی، شمایل نهایی ساختمان خود را مشاهده کرده و با دیدی باز اقدام به عمل خواهید کرد. برای طراحی نیاز است که از افراد زبده و مجرب کمک بگیرید، زیرا طراحی فضا بایستی به گونه ای باشد که تمامی اجزاء آن با یکدیگر همپوشانی داشته باشند. زیرا طراح در گام اول سبک و کانسپت فضا را در نظر می گیرد، در همین راستا بایستی تمامی متریال ها و اکسسوری هایی را که در محیط استفاده می کند، با یکدیگر هماهنگ باشد.

برای طراحی و استفاده از ایده های خلاقانه در بازسازی خانه ی خود، می توانید از مهندسان و کارشناسان زبده شرکت دکو طراح استفاده کنید. این شرکت با بهره گیری از تیم تخصصی طراحی و اجرا این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با حداقل هزینه، بیشترین بهره برداری را داشته باشید.

حفظ شاکله، مهمترین اصل

بسیاری از افراد که عمل بازسازی خانه خود را به دست افراد آماتور و بدون تخصص داده اند، از هزینه ای معادل تخریب کامل و ساخت مجدد بنا شکایت دارند! آن ها معتقدند که اگر منزل خود را کاملا تخریب کرده بودند و مجددا از پایه می ساختند هم همین هزینه ی بازسازی را پرداخت می کردند؛ اما اکنون همان هزینه را انجام داده اند منتهی با اسکلت قدیمی!

دقیقا نکته ی مهم همین است که منجر به تمایز بین افراد متخصص و آماتور می شود. نباید فراموش کنیم که هدف از بازسازی خانه، حفظ اسکلت و بیس ساختمان است. به همین خاطر است که متخصصان این حوزه بر این باورند که در پروژه بازسازی خانه، بایستی کمترین میزان تخریب صورت گیرد. زیرا مدیریت هزینه و صرفه جویی در مخارج از مولفه های مهم در این زمینه است و هر چه میزان تخریب بالاتر برود، هم هزینه تخریب بر دوش کارفرما می ماند و هم هزینه ی سازه ی جدیدی که قرار است جایگزین شود!

نکته ی مهم دیگر در این راستا، شناسایی قسمت های پر اهمیت در اسکلت سازه می باشد. بسیاری از افراد با تخریب و حذف قسمت های مهم سازه، سبب می شوند تا استحکام و طول عمر اسکلت کاهش پیدا کند که البته در دراز مدت موجب ترک خوردن دیوارها و سقف ها می شود.

بازسازی و نوسازی خانه

همانگونه که پیشتر عرض کردیم، بحث هزینه بازسازی خانه اصل بسیار مهمی است که رعایت آن موجب می شود تا دست کارفرما برای انجام کارهای بیشتر، باز شود. عده ای زیادی از پیمانکاران سودجو هستند که با شعار قیمت پایین بر سر پروژه ها می روند و الحق و‌الانصاف هم کار را با هزینه ای پایین تمام می کنند اما با چه کیفیتی؟ ارزش مدیریت هزینه زمانی مشخص می شود که قیمت را در کنار کیفیت با یکدیگر مقایسه کنیم!

همواره در بحث بازسازی خانه، کیفیت را بر قیمت ارجح بدانید. زیرا متریال هایی که در خانه استفاده می شوند، به گونه ای نیستند که بتوان به راحتی آن ها را تعمیر یا تعویض کرد. علاوه بر هزینه ای که بر دوش صاحب خانه می اندازد، کثیف کاری و دردسر زیادی هم خواهند داشت. پس حتما به کیفیت متریال و اکسسوری های مورد استفاده دقت کنید.

در هر حال اگر به دنبال تغییر هستید، اگر می خواهید با هزینه ای اندک و منطقی، تغییری بزرگ در محیط زندگی خود ایجاد کنید، بازسازی خانه خود توسط تیم مجرب دکو طراح بهترین گزینه است. این مجموعه با بهره گیری از اصول حرفه ای و متریال های به روز به دنبال این است تا فضایی دلچسب و متناسب با سلیقه ی شما برایتان فراهم کند.

این شرکت در زمینه ی تعمیرات ساختمان، علاوه بر عوامل اجرایی زبده، صاحب سبک در این زمینه می باشد و با ارائه ی راهکارهای مناسب، امر تعمیرات را به خوبی اجرا می کند. طراحی دکوراسیون داخلی منازل و اجرای آن، تخصص حرفه ای این مجموعه می باشد.

بسیاری از افراد پس از سال ها زندگی در یک مکان، به علت عدم پویایی و همچنین یکنواختی محیط تصمیم به تعویض خانه خود می گیرند. در صورتی که اصلا نیاز به خرید و فروش خانه نیست، زیرا با یک سری تغییرات اصولی می توان محیط زندگی نو و جدید خلق کرد، فقط نیاز به اندکی سلیقه و ایده های خلاقانه می باشد، که دکو طراح این مشکل را هم برای شما مرتفع کرده است!

 

برای مشاوره رایگان با همکاران باتجربه ما در دکو طراح تماس بگیرید :

 

تماس با دکو طراح

تماس با دکو طراح

تماس با دکو طراح

تماس از طریق واتساپ

 

Go to Top